U sklopu projekta ''Na leđima konja do nove budućnosti'' 22. ožujka 2019. godine nositelj i partneri projekta obišli su OPG Ganić Gojko. Obilazak OPG-a provodi se u svrhu prenošenja znanja i vještina, te učenja poslova koji se moraju odradit na pojedinom OPG-u.
Korisnicima udruge s intelektualnim oštećenjem Golubica Vukovar prezentiran je OPG Ganić Gojko, te je uspješno proveden obilazak na obostranu korist. OPG Ganić Gojko se bavi uzgojem ovaca već oko 300 godina. Uzgoj se prenosio s koljena na koljeno, jedino su prekid u proizvodnji imali za vrijeme 2. svjetskog rata. Od ovce dobiju meso, mlijeko, sir, a vunu trenutno zakopavaju ili spaljuju jer je nemaju kome prodati.
Korisnicima je objašnjeno kako i na koji način se vodi briga oko ovaca. Objašnjeno im je zašto je bitno odvajati ovce po starosti, te s čime ih sve dohranjuju. Vrlo je bitno da idu na ispašu, da bi meso i mlijeko bili što kvalitetniji.
Vlasnik OPG-a imao je priliku upoznati korisnike i vidjeti da oni imaju veliku volju i želju za raditi.
Nositelj projekta je Konjički klub Dunavski raj, a partneri su: LAG Srijem i Udruga za osobe s intelektualnim oštećenjem Golubica Vukovar.
Projekt je usmjeren prema osobama s intelektualnim oštećenjem koji su članovi Udruge Golubica u dobi od 18 do 50 godina. Projekt je sufinanciran sredstvima EU iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020 u iznosu od 887.343.09 kn.
